Наші досягнення

2020 – 2021 навчальний рік

І місце –  Кобилінська Світлана, учениця 11класу – обласний конкурс наукових проектів «Інсайти сьогодення від юних дослідників Кіровоградщини», секція «Теоретична фізика»,назва роботи «Застосування рідких кристалів у температурній діагностиці».  (керівник Заєц Т.А., жовтень 2020 рік)

МАН:

1. Праля Анастасія (11 клас): І місце в ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (секція «Зоологія. Ботаніка»), тема роботи «Дослідження фітоцинтної активності деревостанів території Дмитрівської сільської ради» (керівник Василишена Л.М., грудень 2020 рік)

2. Кобилінська Світлана (11 клас): ІІІ місце в ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (секція «Теоретична фізика»), тема роботи «Електромагнітне забруднення». (керівник Заєц Т.А., грудень, 2020рік)

3.Губа Владислав (9 клас): ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (секція «Історичне краєзнавство»), тема роботи “Гідний син Кіровоградщини Микола Бутенко – герой нашого часу” (керівник Турлюн Т.І.,грудень 2020 рік)

Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв:

 1. Праля Анастасія (11 клас): І місце у номінації рослини урбанізованого середовища та озеленення населених пунктів з роботою «Дослідження фітонцидної активності деревостанів території Дмитрівської сільської ради» (керівник Василишена Л.М.)

З фізичної культури:

Олефірова Анастасія (9 кл.) :

І місце (60 м) та ІІ місце (300 м) у змаганнях з бігу у Чемпіонаті Кіровоградської області з легкої атлетики (м. Світловодськ) серед юнаків та дівчат 2006 року народження. (керівник Солдатенко В.А., жовтень 2020 рік) ;

І місце у Відкритому  обласному  чемпіонаті  з л/а  серед юнаків і дівчат (стрибки у довжину з розбігу), м. Кропивницький, (керівник Солдатенко В.А.,14.02.2021 року) ;

ІІ місце у Відкритому  обласному  чемпіонаті  з л/а  (дистанція 60 м), м. Кропивницький;

ІІ місце у Відкритому  обласному  чемпіонаті  з л/а  (біг з бар’єром) , м. Черкаси;

Участь у Чемпіонаті України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2006-2007 р. н., де показала середній результат та виконала норматив ІІІ дорослого розряду з бігу на 60 метрів.  (з 26.02. по 28.02.2021 року, керівник Солдатенко В.А.)

 

Олефірова Вікторія (4 клас) :

ІІІ місце у Відкритому  чемпіонаті області з легкоатлетичного кросу (600м) серед хлопців та дівчат 2014 р.н.  (03.04.2021 рік, керівник Солдатенко В.А.) ;

ІІІ місце у Відкритому Чемпіонаті області з легкої атлетики  серед 2010 р. н.  і молодші (керівник Солдатенко В.А.) .

Кобилінська Світлана (11 клас):

ІІ місце на обласних спортивних іграх серед команд територіальних громад  (біг 3000 м).

Черевко Наталія (9 клас):

ІІ місце у старшій групі у загальнокомандному заліку на дистанцї “Велокрос” у ІІІ Чемпіонаті області зі спортивного туризму (керівник Солдатенко В.А., вересень 2020 рік) ;

ІІ місце у старшій групі у особистому заліку на дистанції “Велокрос” у ІІІ Чемпіонаті області зі спортивного туризму (керівник Солдатенко В.А., вересень 2020 рік)

Бичков Давід (8-А клас):

І місце на Чемпіонаті області з л/а (1500 м)

З трудового навчання:

1.Обласна виставка – конкурс науково – технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі Україно». Бровко Катерина «Село майбутнього» I – місце (2020р.)

2.Всеукраїнська виставка – конкурс науково- технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі Україно». Бровко Катерина (8-А клас) «Село майбутнього».  I– місце  (2020р.)

3. “Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” обласний етап  виставки-конкурсу “Український сувенір”. (2020 р.):

Бровко Катерина (8-А кл.) IIIмісце. 

Костилецька Ольга (7 кл.) IIIмісце.

Костюченко Сергій(6 кл.) III-місце.

4. “Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” обласний етап  виставки-конкурсу “Новорічний сувенір”. Коржиневська Тетяна (6 кл.) III-місце. (2020 р.)

2021-2022 навчальний рік

Поправко Руслана  (10клас):

 • І місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського
 • І місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського

Дронова Анастасія  (9 клас):

 • ІІІ місце у ІІІ обласному етапі олімпіади з трудового навчання

Грозав Діана (9-А клас):

 • ІІ місце в обласному конкурсі «Вчимося досліджувати та охороняти природу»
 • ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської трудової    акції «Парад квітів біля школи”

Гайнас Олександр (8 клас):

 • ІІІ місце в  обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад»   

Мережана Олеся (5 клас):

 • ІІІ місце в обласному конкурсі «Вчимося досліджувати та охороняти природу»

Грантовська Юлія (10 клас):

 • ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського  молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії» за роботу «Уявлення про космос» у номінації  «Декоративно-прикладне мистецтво»

Олефірова Анастасія  (10 клас):

 • ІІ місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (стрибки у довжину) , 04.09.2021  (м. Олександрівка)
 • ІІ місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (біг 100 м), 04.09.2021  (м. Олександрівка)
 •  І місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (біг 100 м з бар’єрами), 04.09.2021  (м. Олександрівка)
 •   І місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (біг 200 м ), 04.09.2021  (м. Олександрівка)
 • ІІІ місце у Всеукраїнських змаганнях пам’яті ЗТУ С.Операйла з легкої атлетики  (естафетний  біг 4х200 м), 15-16.12.2021 (м. Суми)
 • ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики (біг на 60 м  з  бар’єрами), 24.12.2021  (м. Черкаси)

Черевко Наталія (10 клас):          

 • ІІ місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (біг 100 м з бар’єрами), 04.09.2021  (м. Олександрівка)
 •  ІІ місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (біг 400 м ), 04.09.2021  (м. Олександрівка)
 •  ІІІ місце у чемпіонаті області з легкої атлетики (біг 200 м ), 04.09.2021     (м. Олександрівка)
 •  І місце в особистому заліку серед дівчат старшої вікової групи на дистанції    «Велокрос»  кубку України з велосипедного туризму
 •  І місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики (біг на 100 м  з  бар’єрами), 24.06.2022 (м.Черкаси)
 •   ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики (біг на 300 м  з   бар’єрами), 24.06.2022 (м.Черкаси)

Рябчук Олег :

ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики (біг на 200 м), 24.06.2022 (м.Черкаси)

 ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики (біг  на 100 м), 24.06.2022 (м.Черкаси)

   У 2022 – 2023 навчальному році  

п’ятеро учнів ліцею та філій Дмитрівської сільської територіальної громади стали переможцями третього (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад:

Бичковська Софія (8-А клас Дмитрівського ліцею, третє місце з біології);

Харченко Денис ( 9 клас Дмитрівського ліцею, третє місце з біології);

Курій Аліна (8-А клас Дмитрівського ліцею, третє місце з фізики);

Шведчикова Вікторія (8 клас Дмитрівської філії, третє місце з української мови та літератури);

Дяденко Анастасія (9 клас Іванковецької філії, третє місце з географії).

Серед цьогорічних переможців конкурсів:

Єремєєв Андрій ( 6 клас ліцею), Кладніцький Нікіта і Заєць Дмитро

( 7 клас ліцею), Андріяшин Єгор і Григорєв Роман( 6 клас Дмитрівської філії), Гаврилюк Віктор і Конюх Тарас( 7 клас Дмитрівської філії) – відмінний результату Міжнародному конкурсі з інформатики  «Бебрас» (вчителі інформатики Саприга Є.Є. і Саприга А.М.);

Гайнас Олександр ( 9 клас ліцею)  – ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад», гурток «Юні лісівники» КЗ «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» на базі Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка, 8 грудня 2022 р.  та    ІІ місце в обласному  конкурсі «Вчимося досліджувати та охороняти природу»  в номінації  «Сільськогосподарське дослідництво» , лютий 2023 р. (керівник Василишена Л.М.)

Нєізвєстна Анна-Марія (7 клас ліцею) –  ІІ місце в обласному  конкурсі  «Вчимося досліджувати та охороняти природу» в номінації  «Біологія», лютий 2023 р.  (керівник Василишена Л.М.)

Грантовська Юлія (11 клас ліцею) – ІІ місце у Всеукраїнському багатожанровому дистанційному конкурсі «ТАЛАНОВИТІ ТА НЕЗЛАМНІ», номінація : художник,  м. Хмельницький, 17 березня 2023 р. ;  ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у техніці «Живопис» старша вікова категорія за роботу «Ще не вмерла України ні слава, ні воля!» ; ІІІ місце   у  Всеукраїнському гуманітарному конкурсі УМАКО «Сузір’я» «Космічні фантазії», присвяченому 105-й річниці від дня народження В.О.Сухомлинського, за роботу «Мрії про космос»,  номінація  «Образотворче мистецтво» (керівник Тарасова Т.А.).

Рудченко Маргарита (7 клас ліцею) – ІІІ місце в обласному етапі  Всеукраїнської виставці-конкурсі «Український сувенір» і «Новорічна композиція» (керівник Тарасова Т.А.)

Бардіна Крістіна (5-А клас ліцею ) – І місце у Всеукраїнському креативному конкурсі «ПАСХАЛЬНИЙ КОШИК», назва роботи: «Великодній топіарій», номінація: творчість, 21 квітня 2023 р., м. Хмельницький,  (керівник Тарасова Т.А.) 

          Спортивні досягнення:

Дмитрівський ліцей ( керівник Солдатенко В.А.):

Торбас Денис (11 клас)ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005-2006 р. н. з бігу на 400 м , 26.08.22 р., м. Черкаси;    І місце у Відкритому чемпіонаті  з легкої атлетики  пам’яті заслуженого тренера України Володимира Іванця з бігу на 400 м з бар’єрами,  22 квітня 2023р., м. Кропивницький;  ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті  з легкої атлетики  пам’яті заслуженого тренера України Володимира Іванця з бігу на 110 м з бар’єрами,  22 квітня 2023р., м. Кропивницький;

Олефірова Анастасія (11 клас)ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005-2006 р.н. з бігу на 100 м , 26.08.22 р., м. Черкаси;  ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005-2006 р. н. з бігу на 100 м з бар’єрами , 26.08.22 р., м. Черкаси;

ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005-2006 р.н. з бігу на 200 м , 26.08.22 р., м. Черкаси;

ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті  з легкої атлетики  пам’яті заслуженого тренера України Володимира Іванця з бігу на 100 м з бар’єрами,  22 квітня 2023р., м. Кропивницький;

Рябчук Олег (10-А клас)ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2005-2006 р. н. з бігу на 100 м  , 26.08.22 р., м. Черкаси.

Пижов Нікіта  (7 кл.) –  І місце з  бігу 100 м  у змаганнях з легкої атлетики обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти  у смт. Олександрівка.

Курятенко Анастасія  (8-Б кл.) –  ІІІ місце з  бігу 1500 м  у змаганнях з легкої атлетики обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти  у смт. Олександрівка;  ІІІ місце з естафетного бігу (4х400) у змаганнях з легкої атлетики обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти  у смт. Олександрівка.

Антоненко Євгенія  (8-Б кл.) –  ІІІ місце з естафетного бігу (4х400) у змаганнях з легкої атлетики обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти  у смт. Олександрівка.

Дмитрівська філія (керівник Шерстюк Д.О.)

Сергєєва Дарина     (8 кл.) –  ІІІ місце з естафетного бігу (4х400) у змаганнях з легкої атлетики обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти  у смт. Олександрівка.

Атанова Ілона  (8 кл.) –  ІІІ місце з естафетного бігу (4х400) у змаганнях з легкої атлетики обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти  у смт. Олександрівка.

2023-2024 навчальний рік

ОЛІМПІАДИ,  ІІІ ЕТАП

КЛАДНІЦЬКИЙ НІКІТА ОЛЕКСАНДРОВИЧ, учень 8 класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце в олімпіаді з  біології ;

ІІ місце в олімпіаді з хімії.

КУРІЙ  АЛІНА ВАСИЛІВНА,  учениця  9-А класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце в олімпіаді з фізики.

ХАРЧЕНКО ДЕНИС ІГОРОВИЧ,  учень 10 класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка  Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

 – ІІІ місце в олімпіаді з  біології;

ІІІ місце в олімпіаді з географії;

ІІІ місце в олімпіаді з української мови.

ВАСИЛЕНКО ДАРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, учениця 11-Б класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

 – ІІІ місце в олімпіаді з  біології;

ІІІ місце в олімпіаді з української мови.

ГРОЗАВ ДІАНА ЛІЛІЯНІВНА, учениця 11-А класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце в олімпіаді з  історії;

ГАВРИЛЮК АРТЕМ  АНДРІЙОВИЧ,   учень 11-А класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце в олімпіаді з  трудового навчання.

СТЕПАНОВА КАРІНА СЕРГІЇВНА, учениця 11-Б класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце в олімпіаді з географії.

ШВЕДЧИКОВА ВІКТОРІЯ ДМИТРІВНА, учениця 9 класу Дмитрівської філії Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

 – ІІІ місце в олімпіаді з  трудового навчання.

ЮДЕНКО ДАЯНА  ВІТАЛІЇВНА,  учениця 8 класу Іванковецької філії Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце в олімпіаді з географії;

ІІІ місце в олімпіаді з математики.

                                       МАН

ГРОЗАВ ДІАНА ЛІЛІЯНІВНА, учениця 11-А класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІ місце в ІІ етапі конкурсу-захисту наукових робіт  (секція «Педагогіка»).

                                 ТВОРЧІ КОНКУРСИ

РУДЧЕНКО Маргариту (8 клас), вихованку гуртка «Оберіг» Дмитрівський ліцей імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, керівник гуртка ТАРАСОВА Тетяна Анатоліївна;за зайняте ІІ МІСЦЕ: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ» Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»

РУДЧЕНКО Маргариту (8 клас), вихованку гуртка «Оберіг» Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, керівник гуртка ТАРАСОВА Тетяна Анатоліївна; за зайняте І МІСЦЕ: «Традиційна образотворча іграшка» Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»

РУДЧЕНКО Маргариту (8 клас), вихованку гуртка «Оберіг» Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, керівник гуртка ТАРАСОВА Тетяна Анатоліївна;за зайняте І МІСЦЕ: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ» Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Маків цвіт» 04.01.2024, м. Київ

БАРДІНА Крістіна (6-А клас), вихованку гуртка «Оберіг» Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, керівник гуртка ТАРАСОВА Тетяна Анатоліївна;за зайняте І МІСЦЕ: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ» Про підсумки проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Непереможна Україна» 04.01.2024, м. Київ

Сайко Дарія (6-Б клас), вихованку гуртка «Оберіг» Дмитрівський ліцей імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, керівник гуртка ТАРАСОВА Тетяна Анатоліївна;за зайняте І МІСЦЕ : КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ» Про підсумки проведення обласного етапу  Всеукраїнського конкурс «Новорічна красуня» 18.01.2024, м. Київ

Блохіна Єва, вихованку гуртка «Оберіг» Дмитрівський ліцей імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, керівник гуртка ТАРАСОВА Тетяна Анатоліївна;за зайняте І МІСЦЕ: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ» Про підсумки проведення обласного етапу  Всеукраїнський конкурс «Новорічне диво» 18.01.2024, м. Київ

Нєівєстна Анна-Марія, (8 клас), лідер учнівського самоврядування Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка:

І місце у  ІІ Всеукраїнському  дитячо-юнацькому конкурсі “Чарівна осінь”, керівник Куц Р.В.,  ТОВ Освітній портал “Алаба”.

                                              Спорт

ІВАНОВ ДМИТРО , учень 6-А класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкоатлетичного двоборства (штовхання ядра 3 кг + метання н/м’яча 3 кг) серед юнаків та дівчат 2012-2013 р. н., 08.12.2023, м. Черкаси.

ДОРЧИНЕЦЬ СОФІЯ, учениця 6 класу Дмитрівської філії Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкоатлетичного двоборства (штовхання ядра 2 кг + метання н/м’яча 2 кг) серед юнаків та дівчат 2012-2013 р. н., 08.12.2023, м. Черкаси.

ІІІ місце  у Відкритому чемпіонаті ОСДЮСШОР з легкоатлетичного двоборства (біг 60 м з/б + біг 60 м) серед юнаків та дівчат 2012-2013 р. н., 08.12.2023, м. Черкаси

РЯБЧУК ОЛЕГ, учень 11-А класу Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області:

І місце у відкритому чемпіонаті Кіровоградської області з легкої атлетики серед юнакв та дівчат 2006 р. н. з бігу 60 м. (юнаки), 17 грудня 2023 року, м. Кропивницький;

 – ІІІ місце у відкритому чемпіонаті Кіровоградської області з легкої атлетики серед юнакв та дівчат 2006 р. н. з бігу 200 м.( юнаки), 17 грудня 2023 року, м. Кропивницький.