Історія закладу освіти

 Нове приміщення збудоване у 1981 році. Тут стали навчатися учні з кількох шкіл села Дмитрівки. За більш ніж  сорок років існування заклад освіти кілька разів змінив назву, підпорядкування, засновника. Станом на 01 вересня 2023 року це Дмитрівський ліцей імені Т.Г.Шевченка  Дмитрівської сільської ради Кропивницького  району Кіровоградської області, який має ще три філії – Дмитрівська філія, Цибулівська філія та Іванковецька філія.  Заклад освіти має затверджені Статут, стратегію розвитку, низку локальних Положень. Загальна площа  приміщень самого опорного закладу (ліцею) – 3302 м2, навчальних приміщень – 1890 м2. Мова навчання – українська. Профіль навчання учнів 10, 11 класів – філологічний. Створені умови для навчання за кабінетною системою.  Кабінети математики, фізики, хімії, англійської , української мови та літератури, історії, географії, зарубіжної літератури  обладнані інтерактивними комплексами,дидактичними матеріалами. Два кабінети інформатики  (для занять учнів 1-4 та 5-11 класів) мають  по 11 комп”ютерів для роботи.  В інших навчальних кабінетах є ноутбуки чи комп”ютери, екрани, проектори, телевізори,  необхідні матеріали для проведення уроків та позакласної роботи з предметів. Усі кабінети та класні кімнати підключені до мережі Інтернет. Функціонують спортивний зал, дитяча спортивна площадка, футбольне поле із штучним покриттям,  актовий зал, бібліотека, кімната для інклюзивного навчання, сучасний харчоблок з обіднім залом на 80 посадкових місць, три майстерні: столярна, слюсарна та з обслуговуючої праці, музейна кімната  “Оберіг”.   У ліцеї є корпус для навчання учнів початкових класів НУШ, де сьогодні навчається 4 класи.  Учні підвозяться до шкіл чотирма автобусами. Розвинену навчально-матеріальну базу мають також філії: щороку поповнюються вони технічним, комп’ютерним  обладнанням, меблями, проводяться необхідні ремонти приміщень.

Заклад постійно працює над створенням безпечного освітнього середовища, зміцненням навчально-матеріальної бази. За останні 13 років за рахунок коштів місцевого бюджету відремонтовано в ліцеї  приміщення для навчання учнів початкової школи (кабінети, коридор), методичний кабінет, вестибюль основного корпусу, кабінети адміністрації, спортивний зал, актова зала, харчоблок, внутрішні туалетні кімнати, душові та роздягальні біля спортивної зали, облагороджено частину пришкільної території, побудовано футбольне поле із штучним покриттям,  придбано ноутбуки для вчителів, комп”ютери, меблі для учнів та кабінетів, оргтехніку, обладнання для харчоблоку, спортивний інвентар, завершено роботи з утеплення приміщення, розпочате за Кіотським протоколом у 2012 році, перекрито та утеплено дах над основною та допоміжними будівлями школи, у співфінансуванні з обласним та районним бюджетами придбані шкільні автобуси. За рахунок державного бюджету придбане обладнання для навчання учнів 1-4 класів НУШ, кабінети математики, фізики, хімії, англійської мови, за рахунок місцевого бюджету – повністю оновлено меблі (учнівські парти, стільці) для учнів 5-11 класів, придбано інтерактивні комплекси для кабінетів української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, географії. У 2023 році відкрито клас безпеки, вартість ремонту якого разом з необхілним обладнанням становить майже 500 000 грн.
   У ліцеї станом на 01 вересня 2023 року  працює 24 педагогічних працівників ( у філіях – 41). До їхніх послуг – оновлений методичний кабінет у ліцеї. Школа славиться учнями. Сьогодні в  опорному закладі  навчається 253 учні, у філіях – 343. Щороку серед них переможці й призери районних та обласних предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань,  кращі з кращих  нагороджуються, відповідно до місцевої програми,  за підсумками  конкурсу «Золотий олімп» дипломами та грошовими преміями . Діє шкільне наукове товариство “Пошук”, члени якого (учні 8-11 класів) виконують науково-дослідницькі роботи під керівництвом досвідчених учителів, захищають їх  на рівні закладу освіти, громади, області.
    Ми пишаємося своїми випускниками. Серед них учителі, лікарі, вчені, хлібороби, приватні підприємці, технологи, які успішно працюють, виховують  власних дітей, постійно підтримують свою школу. У 2022 році за ініціативи і при активній фінансовій підтримці наших випускників на фасаді ліцею з’явився мурал, присвячений Тарасу Шевченку, а в 2023 році цей марал був продовжений пейзажами нашого рідного села.
    Школа підтримує тісний зв’язок з виконкомом, депутатським корпусом сільської ради, громадськістю села. Сільський голова Стиркуль Н.Є., депутати – часті гості в закладі, допомагають у проведенні профілактичної правоосвітньої роботи, беруть участь у виховних заходах. Рішенням сесії сільської ради виділяються кошти на зміцнення матеріальної бази закладу, харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій,  організацію літнього оздоровлення, забезпечення електро- та теплопостачання ліцею та філій.