Історія закладу освіти

 Нове приміщення збудоване у 1981 році. Тут стали навчатися учні з кількох шкіл села Дмитрівки. За майже сорок років існування заклад освіти кілька разів змінив назву, підпорядкування, засновника. Станом на 01 січня 2021 року це опорний навчальний заклад “Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка” Дмитрівської сільської ради Знам”янського району Кіровоградської області, який має ще три філії – “Дмитрівська ЗШ”, “Цибулівська ЗШ” та “Іванковецька ЗШ”.  Заклад освіти має затверджені Статут, стратегію розвитку, низку локальних Положень. Загальна площа  приміщень самого опорного закладу – 3302 м2, навчальних приміщень – 1890 м2. Мова навчання – українська. Профіль навчання учнів 10, 11 класів – філологічний. Створені умови для навчання за кабінетною системою.  Кабінети математики, фізики, хімії, англійської  обладнані інтерактивними комплексами,дидактичними матеріалами. Два кабінети інформатики  (для занять учнів 1-4 та 5-11 класів) мають  по 11 комп”ютерів для роботи.  В інших навчальних кабінетах є ноутбуки чи комп”ютери, екрани, проектори, необхідні матеріали для проведення уроків та позакласної роботи з предметів. Усі кабінети та класні кімнати підключені до мережі Інтернет. Функціонують спортивний зал, дитяча спортивна площадка, футбольне поле із штучним покриттям,  актовий зал, бібліотека, кімната для інклюзивного навчання, сучасний харчоблок з обіднім залом на 80 посадкових місць, три майстерні: столярна, слюсарна та з обслуговуючої праці, музейна кімната  “Оберіг”.   В опорному закладі закладі є корпус для навчання учнів початкових класів НУШ, де навчається 5  класів.  Учні підвозяться до шкіл чотирма автобусами. Розвинену навчально-матеріальну базу мають також філії.

Заклад постійно працює над створенням безпечного освітнього середовища, зміцненням навчально-матеріальної бази. За останні 10 років за рахунок коштів місцевого бюджету відремонтовано в ОНЗ  приміщення для навчання учнів початкової школи, методичний кабінет, вестибюль основного корпусу, кабінети адміністрації, спортивний зал, харчоблок, внутрішні туалетні кімнати, душові та роздягальні біля спортивної зали, облагороджено частину пришкільної території, побудовано футбольне поле із штучним покриттям,  придбано ноутбуки, комп”ютери, меблі для учнів та кабінетів, оргтехніку, обладнання для харчоблоку, спортивний інвентар, завершено роботи з утеплення приміщення, розпочате за Кіотським протоколом у 2012 році, перекрито та утеплено дах над основною та допоміжними будівлями школи, у співфінансуванні з обласним та районним бюджетами придбані шкільні автобуси. За рахунок державного бюджету придбане обладнання для навчання учнів 1-4 класів НУШ, кабінети математики, фізики, хімії, англійської мови.
   В опорному навчальному закладі працює 28 педагогічних працівників ( у філіях – 52). До їхніх послуг – оновлений методичний кабінет в ОНЗ. Школа славиться учнями. Сьогодні в  опорному закладі  навчається 253 учні, у філіях – 343. Щороку серед них переможці й призери районних та обласних предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань,  кращі з кращих у 26 номінаціях нагороджуються за підсумками шкільного конкурсу «Золотий олімп» дипломами та грошовими преміями. Діє шкільне наукове товариство “Пошук”, члени якого (учні 9-11 класів) виконують науково-дослідницькі роботи під керівництвом досвідчених учителів, захищають їх  на рівні ОНЗ, ОТГ та області.
    Ми пишаємося своїми випускниками. Серед них учителі, лікарі, вчені, хлібороби, приватні підприємці, технологи, які успішно працюють, виховують  власних дітей, постійно підтримують свою школу. Із вересня  2017 року, коли школа стала опорним навчальним закладом, її закінчили  94 учні 11 класів ОНЗ та філій.  Переважна більшість із них успішно склали ЗНО та вступили до омріяних вишів. 2 з них (Григораш Богдан і Новосельцева Юлія – випускники ОНЗ) нагороджені золотими  медалями “За високі  досягнення у навчанні”.
    Школа підтримує тісний зв’язок з виконкомом, депутатським корпусом сільської ради, громадськістю села. Сільський голова Стиркуль Н.Є., депутати – часті гості в закладі, допомагають у проведенні профілактичної правоосвітньої роботи, беруть участь у виховних заходах. Рішенням сесії сільської ради виділяються кошти на зміцнення матеріальної бази закладу, харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій,  організацію літнього оздоровлення, забезпечення електро- та теплопостачання ОНЗ та філій.