Щоб захиститись — треба знати

​Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних вад, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

​Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

​З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

До цієї акції долучились і здобувачі освіти Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка.

Практичним психологом Ларіоновою О.М. для учнів 9-11 кл. був проведений просвітницький захід «Щоб захиститись — треба знати». Мета: дати учням елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики.

Дев’ятикласники нагадали присутнім про шляхи зараження ВІЛ-інфекцією та СНІДом, симптоми захворювання та як себе вберегти. На знак солідарності та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих учні прикріпили на груди червоні стрічки. Розповіли про те, що американський художник Франк Мур увійшов в історію як «творець червоної стрічки».

Стрічки складаються так, що нагадують перевернену букву «V» – символ перемоги.

Був вибраний червоний колір – колір крові, однієї з рідин людського тіла, в якій міститься вірус, але так само і символ «кровного братерства», і пристрасті, яка завжди рухала Муром.

Учасники заходу переглянули відео «ВІЛ та СНІД – міфи та реальність», а також взяли участь у відеовікторині «Молодь проти СНІДУ».

Лідери учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Куц Р.В. підготували та провели інформаційну зустріч на тему «День боротьби зі СНІДом» для учнів 5-11 класів.

Соціальним педагогом Діденко А.С. для учнів 5 класів було проведено заняття з елементами тренінгу”ВІЛ/СНІД. Зрозумій! Допоможи! Підтримай!”, а учні 6 класів Учні 6-А класу працювали за лепбуком “ВІЛ/СНІД”, визначали де правда, а де міф, визначили толерантність до людей з ВІЛ.