Тиждень трудового навчання

   Із метою формування і розвитку проектно-технологічної компетентності для реалізації творчого потенціалу учнів та їхньої соціалізації в суспільстві у Дмитрівському ліцеї імені Т. Г. Шевченка із 01 по 05 травня 2023 року був проведений тиждень трудового навчання.

     Під час відкриття тижня учні закладу стали учасниками гри «Місто Майстрів», на якій розгадували кросворди, ребуси, анаграми, прислів’я, приказки про працю. На уроках трудового навчання у  10 – А та 10 – Б класі були організовані майстер – класи по приготуванню кулінарних страв. Конкурс “Знаємо і вміємо” між учнями 8-А та 8- Б класу, перемогла дружба. Конкурс прислів’їв та приказок про працю, кращими знавцями стали учні 7, 10- А, 8-Б класу. Протягом тижня учні 5 – 11 класів виготовляли різні вироби згідно з планом тижня.

     В ході проведених заходів передбачалося виконання таких завдань: створення сприятливих умов для всебічного розвитку кожного учня, формування компетентностей творчої діяльності, саморозвитку, самоосвіти; формування в учнів практичних навичок творчої діяльності, розвиток творчого та критичного мислення;  формування культури поводження з різноманітними засобами праці;  створення умов для реалізації особистісно-орієнтованого підходу до навчання, виховання та розвитку особистості.

      Протягом  тижня була представлена виставка учнівських робіт, виготовлених на уроках трудового навчання та у позакласний час на гуртку “Оберіг”.

     Як підведення підсумків тижня трудового навчання було проведено квест «Знавці трудового навчання». Квест (від англ. quest — пошук) — жанр інтелектуально – логічних ігор. Гра полягає в розгадуванні різноманітних загадок, пошуку відповідей на запитання, виконанні завдань. Для учнів 5-11 класів, гра відбувалася в межах шкільного приміщення. Усього 10 станцій, по завершенню квесту було підраховано кількість балів кожної команди та визначено переможців. Серед учнів старшої ланки: 1 місце – 11 клас, 2 місце – 8-А клас, 3 місце – 10-Б клас. Середня ланка: 1 місце – 5-Б клас, 2 місце – розділили за однаковою кількістю балів 6 і 7 клас, 3 місце – 5-А клас. Переможці квесту були нагороджені подяками.