З 6 по 10 березня в Дмитрівському ліцеї імені Т.Г.Шевченка пройшов Тиждень української мови та літератури. Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української культури та мови, розвитку творчих здібностей учнів.
Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання.
Розпочався тиждень демонстрацією книжкової виставки “Вшановуємо Кобзаря” та переглядом фільму «Шевченкові заповіти».
У вівторок, 7 березня, в наполегливій боротьбі та захопливій атмосфері пройшла гра для мовознавців «Солов’їне шоу» для учнів 6 та 7 класів, де перемогу здобула команда 6 класу «Переможці». Цей лінгвістичний турнір був проведений вчителями української мови Горян О.В. та Столбовою В.Д.
У середу, 8 березня, вчителі української мови продемонстрували здобувачам освіти презентацію «Фотоподорож із Шевченком» та провели мовний квест «З українською веселіше» для учнів 8-11 кл. Перемогу отримала команда 11 класу.
У четвер, 9 березня, відбулося свято «КОБЗАРІВ «БАЙРАКТАР», або БУДЕ ТОБІ, ВРАЖЕ, ЯК ШЕВЧЕНКО СКАЖЕ!» Учні мали змогу вшанувати пам’ять великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, прослухати його поезії в новій інтерпретації, популярні пісні на його вірші, презентували відеопроєкт на тему “Шевченкові пророцтва”, продемонструвавши високий рівень знання творчості Шевченка, артистизм, креативність мислення. Свято підготували учні 7 класу (класний керівник Столбова В.Д.).
Вихованці театрального та літературного гуртків (керівник – Голопура О.О.) підготували відеоролик, в якому підсумували Тарасові пророцтва та продекламували поезії великого Кобзаря.
Під час уроків учні писали твори про красу рідної мови, змагалися під мовознавчих та літературознавчих квестах, розгадували кросворди, складали власні постери та кластери.
Учні 10, 8 класів переглянули документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має», в якому досліджено проблему мовного питання в Україні. Завдяки кінострічці учні занурилися в стародавні часи, коли створювались певні міфи про українську мову, що були насаджені людям як істина. Під час обговорення фільму учні висловили власні думки щодо того, яке значення має мова для розвитку держави в цілому та чому протягом багатьох років загарбники насаджували українцям свою мову.
Мовну гру «В пошуках чарівних бобів» для учнів 5 – 6 класів провели вчителі Столбова В.Д., Горян О.В., Голопура О.О. Кращими знавцями мови виявилися Недяк Е., Костилецький Н., Ільїн Р.
За мотивами життєвого та творчого шляху Шевченка «І на оновленій землі…». Учнями були створені прекрасні моделі футболок.
Педагогами 1 – 4 класів було проведено поетичні зустрічі до Днів вшанування пам’яті Тараса Шевченка “Голосні читання”.
Найактивніші учасники Тижня української мови та літератури будуть нагороджені почесними грамотами та подарунками.