Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 23 роки поспіль. Це свято бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш. Цей день нагадує нам про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Українці вкотре виборюють це право зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.

Традиційно свято відзначається 21 лютого. У нашому ліцеї воно проходило за планом:

1.Працює мовний патруль. Акція «Від суржику до української» (1 – 11 класи, Столбова В.Д.).

2. Акція «Переходь на українську»( 1-11 класи, Горян О.В.).

 3.Творчий десант. Освідчення в    любові  рідній  мові «До рідного слова торкаюсь душею»( 5- 11 класи, Столбова В.Д.).

4.Книжкова виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово» (1-11 класи, бібліотекар).

5. Гра «Солов’їне шоу» (9-11 класи, вчителі української мови).

6. Конкурс «Словограй» (1-11 класи, Столбова В.Д.).

Уранці розпочав роботу мовний патруль (Грозав Д., Заєць А., Заєць С., Лебіга М., 7 клас), який провів акцію «Від суржику до української мови». Учасникам дарували тематичні наліпки. Смачні льодяники отримали учні, котрі брали участь в акції «Зроби подарунок Україні – переходь на українську», та учасники творчого конкурсу – освідчення в  любові  рідній  мові «До рідного слова торкаюсь душею». Учні 7 та 11 класів стали активними учасниками «Солов’їного шоу», а п’ятикласники  змагалися в конкурсі «Словограй». Бажаючі мали можливість полистати сторінки найновіших видань творів українських майстрів пера, що були представлені на книжковій виставці.

  Метою святкових заходів було розширити знання учнів про історичний розвиток рідної мови, показати її красу і велич; розвивати усне мовлення вихованців, пам’ять, увагу, формувати ціннісне ставлення до рідної української мови, народної моралі (ідеалів добра, справедливості, патріотизму).