Змагання з настільного тенісу

У суботу, 25 березня, учні Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка взяли участь в обласних змаганнях з настільного тенісу серед учнів закладів загальної середньої освіти в місті Кропивницький. На змаганнях було більше ста учасників та 28 команд. Боротьба була запеклою, наша команда виборола 9 місце у загальному заліку, та в особистісному заліку 5 місце серед дівчат зайняла Пацкан Валерія. Дякуємо учасникам за участь та гідне представлення закладу, керівнику гуртка “Настільний теніс” (Шерстюку Д.О.) за підготовку дітей. Також дякуємо відділу освіти, молоді та спорту за забезпечення транспортом.

Активні канікули

Шановні учні Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка! Запрошуємо вас активно та корисно провести весняні канікули разом з нами! Кожен день у закладі для вас будуть організовані заходи, тож долучайтеся!

Квест-гра “Безпека твого життя”

Напередодні канікул семикласники провели для учнів 4-А та 4-Б класів квест-гру “Безпека твого життя”, під час якої учасники мали можливість повторити правила безпечного поводження під час канікул. У ході гри перемогу здобула команда “Дивоцвіти”. Усі учасники були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Твої безпечні канікули


                                                         До уваги учнів!
З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій пропонуємо вам ознайомитись із правилами техніки безпеки під час весняних канікул, з обов’язковим їх дотриманням:
1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.
2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.
3. Дотримуйтесь правил посадки в автобус та громадський транспорт.
4. На зупинці не стійте близько біля дороги.
5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.
6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо.
7. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.
9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.
10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.
11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в нього незнайомих людей у відсутності дорослих.
12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.
13. У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику.
14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.
15. Не використовуй піротехнічні засоби – це небезпечно!
16. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.
17. Дотримуйтеся правил поведінки щоб уберегти себе від Covid.

18. Під час повітряної тривоги пройди в найближче укриття!

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!
Термін канікул: 27 березня – 02 квітня (включно).

Українці – нація щасливих та нескорених

21 березня в рамках Тижня “Українці – нація щасливих та нескорених” було проведено конкурс віршів на тему “З Україною в серці” серед учнів 1-4 класів ліцею. Здобувачі освіти виразно декламували напам’ять вірші про нескорену, вільну, єдину Україну. Кращими читцями стали: Варіченко Роман, Благодатний Роман (учні 4-А класу),Пономарьова Кароліна, Єнін Влад, Шерстюк Влад (учні 4 -Б класу), Царалунга Злата (учениця 3 класу)Таран Маша, Косенко Мілана, Царалунга Злата (учениці 2 класу), Смик Софія (учениця 1 класу).

Тиждень української мови та літератури. Підсумки

З 6 по 10 березня в Дмитрівському ліцеї імені Т.Г.Шевченка пройшов Тиждень української мови та літератури. Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української культури та мови, розвитку творчих здібностей учнів.

Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання.

Розпочався тиждень демонстрацією книжкової виставки “Вшановуємо Кобзаря” та переглядом фільму «Шевченкові заповіти».

У вівторок, 7 березня, в наполегливій боротьбі та захопливій атмосфері пройшла гра для мовознавців «Солов’їне шоу» для учнів 6 та 7 класів, де перемогу здобула команда 6 класу «Переможці». Цей лінгвістичний турнір був проведений вчителями української мови Горян О.В. та Столбовою В.Д.

У середу, 8 березня, вчителі української мови продемонстрували здобувачам освіти презентацію «Фотоподорож із Шевченком» та провели мовний квест «З українською веселіше» для учнів 8-11 кл. Перемогу отримала команда 11 класу.

У четвер, 9 березня, відбулося свято «КОБЗАРІВ «БАЙРАКТАР», або БУДЕ ТОБІ, ВРАЖЕ, ЯК ШЕВЧЕНКО СКАЖЕ!» Учні мали змогу вшанувати пам’ять великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, прослухати його поезії в новій інтерпретації, популярні пісні на його вірші, презентували відеопроєкт на тему “Шевченкові пророцтва”, продемонструвавши високий рівень знання творчості Шевченка, артистизм, креативність мислення. Свято підготували учні 7 класу (класний керівник Столбова В.Д.).

Вихованці театрального та літературного гуртків (керівник – Голопура О.О.) підготували відеоролик, в якому підсумували Тарасові пророцтва та продекламували поезії великого Кобзаря.

Під час уроків учні писали твори про красу рідної мови, змагалися під мовознавчих та літературознавчих квестах, розгадували кросворди, складали власні постери та кластери.

Учні 10, 8 класів переглянули документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має», в якому досліджено проблему мовного питання в Україні. Завдяки кінострічці учні занурилися в стародавні часи, коли створювались певні міфи про українську мову, що були насаджені людям як істина. Під час обговорення фільму учні висловили власні думки щодо того, яке значення має мова для розвитку держави в цілому та чому протягом багатьох років загарбники насаджували українцям свою мову.

Мовну гру «В пошуках чарівних бобів» для учнів 5 – 6 класів провели вчителі Столбова В.Д., Горян О.В., Голопура О.О. Кращими знавцями мови виявилися Недяк Е., Костилецький Н., Ільїн Р.

За мотивами життєвого та творчого шляху Шевченка «І на оновленій землі…». Учнями були створені прекрасні моделі футболок.

Педагогами 1 – 4 класів було проведено поетичні зустрічі до Днів вшанування пам’яті Тараса Шевченка “Голосні читання”.

Найактивніші учасники Тижня української мови та літератури будуть нагороджені почесними грамотами та подарунками.

Змагання з волейболу на підтримку ЗСУ

Учителями фізичної культури Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка (Солдатенко В.А., Діденко В.А.) було організовано та проведено змагання з волейболу серед учнів 7-11 класів на підтримку ЗСУ⚽️

У другому турі змагань боротьби за перемогу перше місце здобула команда 11 класу , друге місце – команда 10-А класу, третє місце – команда 10-Б класу.

Кращими гравцями було визнано Торбаса Дениса, Юрчук Ангеліну, Аносова Дмитра, Шуригіну Діану🏆

Команди-переможці були нагороджені грамотами та солодкими призами🎂

Щиро вдячні організаторам змагання та учасниками за їхню участь у спортивному житті закладу та підтримку нашим мужнім та хоробрим воїнам ЗСУ! Дякуємо нашим мужнім воїнам за можливість у цей нелегкий час дітям займатися спортом та проводити змагання.

Змагання проводилися з дотриманням правил та умов воєнного стану.

“БУДЕ ТОБІ, ВРАЖЕ, ЯК ШЕВЧЕНКО СКАЖЕ!»

9 березня 2023 року виповнюється 209 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а 10 березня – 162 роки з дня смерті Великого Кобзаря…. Понад двісті років наш Геній Слова, Світоч Духу, Батько Українства, Велетень Вольності бореться за свободу української нації, за утвердження її у світовому загалі.
Наш Тарас Григорович мав єдину зброю – слово, тож передав її нам, своїм нащадкам, як дорогоцінний скарб… Шевченкові вірші нині – справжній «Байрактар» сьогодення!
Учні 7 класу (класний керівник Столбова В.Д.) підготували патріотичний віршований флешмоб від Котигорошка до Дня вшанування Тараса Григоровича Шевченка «КОБЗАРІВ «БАЙРАКТАР», або “БУДЕ ТОБІ, ВРАЖЕ, ЯК ШЕВЧЕНКО СКАЖЕ!»
Метою заходу було виховання любові до рідної мови, скарбів поетичного слова, України; вшанування пам’яті видатного художника слова, патріота України – Т. Г. Шевченка; формування культури мовлення через красу й багатство рідної мови; пропагування творчості видатного українця.

Збуваються пророцтва Шевченка

9 березня в Україні вшановують Тараса Шевченка – українського поета, мислителя, живописця, громадського діяча, великого пророка.

Велике горе спіткало Україну. Вже більше року ми знову відстоюємо свої права. Права на волю, на свободу слова! Права на мир та спокій на нашій землі. Сьогодні, як і тоді, ми виборюємо право на життя…Жадібна рука братського народу знову забажала нашого знищення. Та ми вистоїмо!!! Своє відвоюємо!!!

Ніколи не вмре України і слава, і воля.

Скоро браттям українцям усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

У цей важливий для України день вихованці літературного та театрального гуртків згадали пророчі слова Тараса (керівник гуртка – Голопура О.О.)

Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь віки, здійснимо твій заповіт і донесемо вічне слово наступним поколінням!

#Поборемо!

#Інаоновленійземлі

“Шевченко — сонце України”

У кожного народу є великі люди, яких знають всі : дорослі і малі. Для українського народу такою геніальною особистістю був Тарас Шевченко .

9 березня другокласники Дмитрівського ліцею імені Т. Г. Шевченка ( класний керівник Абеліт В. І.) провели для учнів початкових класів цікавий захід “Шевченко — сонце України”. У цей день класна кімната перетворилася на маленький музей, де експонувалися портрети, книги, картини, цікаві факти , крилаті вислови, ілюстрації до творів українського генія. На заході учні більше дізналися біографічних відомостей Великого Кобзаря, цікавих фактів із його життя, провели конкурс читців поезій , співали пісні, відповідали на питання вікторини, вкотре переконалися, що Шевченко, який життя своє віддав за Україну, за те, щоб ми були вільними, гордими людьми — це слава і гордість України!

#Поборемо!

#Інаоновленійземлі

#lyceumDmitrivka