Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 23 роки поспіль. Це свято бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш. Цей день нагадує нам про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Українці вкотре виборюють це право зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.

Традиційно свято відзначається 21 лютого. У нашому ліцеї воно проходило за планом:

1.Працює мовний патруль. Акція «Від суржику до української» (1 – 11 класи, Столбова В.Д.).

2. Акція «Переходь на українську»( 1-11 класи, Горян О.В.).

 3.Творчий десант. Освідчення в    любові  рідній  мові «До рідного слова торкаюсь душею»( 5- 11 класи, Столбова В.Д.).

4.Книжкова виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово» (1-11 класи, бібліотекар).

5. Гра «Солов’їне шоу» (9-11 класи, вчителі української мови).

6. Конкурс «Словограй» (1-11 класи, Столбова В.Д.).

Уранці розпочав роботу мовний патруль (Грозав Д., Заєць А., Заєць С., Лебіга М., 7 клас), який провів акцію «Від суржику до української мови». Учасникам дарували тематичні наліпки. Смачні льодяники отримали учні, котрі брали участь в акції «Зроби подарунок Україні – переходь на українську», та учасники творчого конкурсу – освідчення в  любові  рідній  мові «До рідного слова торкаюсь душею». Учні 7 та 11 класів стали активними учасниками «Солов’їного шоу», а п’ятикласники  змагалися в конкурсі «Словограй». Бажаючі мали можливість полистати сторінки найновіших видань творів українських майстрів пера, що були представлені на книжковій виставці.

  Метою святкових заходів було розширити знання учнів про історичний розвиток рідної мови, показати її красу і велич; розвивати усне мовлення вихованців, пам’ять, увагу, формувати ціннісне ставлення до рідної української мови, народної моралі (ідеалів добра, справедливості, патріотизму).

Разом ми непереможні! 💙💛

Від самого початку увесь колектив Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка не припиняє волонтерити: разом ми виготовляємо свічки, плетемо сітки у вільну від уроків хвилинку та передаємо все необхідне на потреби ЗСУ.

Дякуємо кожному, хто долучається!Допомога та підтримка дуже важлива нашим військовим. Віримо у перемогу! Україна понад усе

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2023 року до Дня Героїв Небесної Сотні для здобувачів освіти 8-11 класів ліцею була проведена медіа-година”Вони тримали за нас небо”. Учні 9 класу донесли до свідомості учасників заходу історичні факти про події, що відбувалися на Майдані з листопада 2013 по лютий 2014 року. Патріотичний захід сприяв формуванню особистості громадянина-патріота України, захисників Вітчизни та вихованню шанобливого ставлення до Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України.

Квест до Дня всіх закоханих!

14 лютого учні 2 класу Дмитрівського ліцею імені Т. Г. Шевченка ( класний керівник Абеліт Валентина Іванівна) провели цікавий квест до ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА.
Учні виконували завдання від казкових героїв, аби отримати 10 валентинок, від найменшої до найбільшої. У кінці поєднали їх у велику валентинку.
Квест з креативними завданнями, естафетами, музичними руханками дуже сподобався дітям!

Тиждень іноземної мови

Тиждень англійської мови було проведено згідно затвердженого плану з метою підвищення інтересу учнів до вивчення англійської мови, збагачення знань учнів про культуру англомовних країн. Протягом тижня в кожному класі було проведено ряд заходів (ігри, презентації, перегляд відеороликів на соціальну тематику, нестандартні уроки, розучування скоромовок, змагання на кращого знавця англійської мови).

Всі учні ліцею взяли участь у заходах, найактивнішими були:

2 кл – Заливча Д., Горячук Д., Волосячик А., Дідик Є., Кобилінська Д.

4 – А кл – Тюріна Д., Пивовар П., Іванова А., Благодатний Р.

4 – Б кл – Пономарьова К., Коваль С.

5 – А кл – Іванов Дм., Лопата У., Валєєв Іл., Костін Ст.

5 – Б кл – Недяк Е., Бугайова В., Кутова П.

6 кл – Камінський А., Калінін І., Аносова М., Дмитренко А.

7 кл – Заєць Дм., Волосячик Д., Нєізвестна А.-М.

8 – А кл – Курій А., Бичковська С.

8 – Б кл – Кривозуб С., Агафонов Д.

Організовані заходи дозволили сформувати в учнів вміння працювати в команді, підтримувати один одного, були спрямовані на підвищення мотивації учнів до вивчення англійської мови, пізнавальної діяльності, сприяли вивченню звичаїв та традицій англомовних країн.

До Дня безпечного Інтернету

До Дня безпечного Інтернету для учнів 8-11 класів була проведена інтелектуальна гра “100 до 1”, для учнів 6-9 класів організовано бесіду “Знання під час війни. Інформаційна безпека”, з учнями п’ятих класів переглянули та обговорили відео “Безпека спілкування в Інтернеті”.

Завершуючи тиждень, для молодших школярів 1-4 класів ліцею, 10 лютого 2023 року був проведений виховний захід, під час якого діти розгадували загадки, відповідали на питання вікторини на знання правил поводження в Інтернеті, пограли в ігри “Відтвори емоцію смайлика” та “Клубок”. Також здобувачі освіти переглянули цікаве тематичне відео та обговорили його.

День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету в ліцеї пройшов під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Для учнів закладу проведено захід “Ми за безпечний Інтернет!”, під час якого учні повторили правила безпечного Інтернету, Інтернет-загрози, взяли участь у конкурсі ” Хто краще відобразить емоції смайлика” та переглянули відео під назвою ” Дбайте про свою репутацію в Інтернеті”.

#SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету, #ДеньБезпечногоІнтернету2023

Здорові звички — здоровий спосіб життя

У рамках тижня безпеки життєдіяльності з учнями 7-11 класів практичним психологом ліцею було проведено просвітницький захід “Здорові звички — здоровий спосіб життя”.
Метою заходу ставилось пропагувати здоровий спосіб життя; викликати у здобувачів освіти негативне ставлення до паління, яке завдає величезної шкоди здоров’ю людини; формувати уміння сприймати оцінку своїх вчинків, виховувати почуття відповідальності, спонукати до роздумів та висновку, що вибір залежить від самої людини.
Підлітки мали можливість взяти участь у дискусії “Електронні сигарети: за і проти”, переглянути відео “Молодь без тютюну”, у якому порівнювалась шкідливість сигарет, кальяну та електронних цигарок.
Наприкінці заходу підлітки зробили висновок:
Електронні сигарети шкідливі тим, що:
вейпінг особливо небезпечний для мозку підлітків, який ще розвивається;
також це може нашкодити малятам в утробі матері;
сьогодні існує 15 000 смаків електронних сигарет, зокрема із жувальною гумкою і цукровою ватою, щоб “заманити” молодь;
вейпінг, зокрема, небезпечний для серця і легень;
дрібні частинки, що містяться в забрудненому повітрі, потрапляють в кровотік і безпосередньо впливають на серце;
рідина в пристроях може обпекти шкіру і швидко викликати отруєння нікотином при ковтанні або всмоктуванні через шкіру;
також вейпи можуть призвести до серйозних травм в результаті пожеж і вибухів;
а ще заправки до вейпів та електронних сигарет можуть містити грибки та бактерії.
Тому варто дбати про своє здоров’я змолоду та дотримуватись здорового способу життя!

Журба здоров’я відбирає, а радісна думка – прибавляє!

У рамках тижня БЖ ” «Журба здоров’я відбирає, а радісна думка – прибавляє!» 3 лютого під час години спілкування для учнів 4-Б класу було проведено захід, на якому учні дізналися, що є складовою частиною щастя, чому важливо бути позитивним, розвивали творчі здібності.