На Аскольдовій могилі український цвіт…

“На Аскольдовій могилі український цвіт…” –
саме таку назву мав захід, який підготували та провели учні 10-А класу разом з вчителем історії Турлюн Тамарою Іванівною до Дня Пам’яті жертв Героїв Крут.
Ви за свободу гинули без скарги
Серед пожежі і руїн.
Вічна вам пам’ять, вічна вам слава.
І наш доземний вам уклін…

Тиждень історії у закладі

З 23.01. по 27.01 у закладі тривав Тиждень історії.

23.01 з учнями 8-А та 8-Б класівбуло проведено свято «Козацькі розваги». Два курені  «Патріоти»  8-А та «Козацька Січ» 8 –Б змагалися у спритності, сміливості , кмітливості та знанні історії України козацької доби.  Захід пройшов дуже цікаво. Перемогу здобув курінь учнів 8-Б класу 17 : 19 балів.

   П’тикласники позмагалися під час відео вікторини « Як знаю Україну» та показали неабиякі знання про минувшину нашої країни під час перегляду та обговорення музичного кліпу на історичну тематику у виконанні гурту « ТНМК».

    Загадкова історія стародавнього світу  захопила увагу учнів шостого класу. Вони здійснили пригодницьку «Мандрівку країнами стародавнього світу», разом долаючи  пригодницькі перешкоди у вигляді онлайн завдань. 

    З учнями 7 класу була проведена гра «Суперісторик». Діти змагалися у знаннях з історії Русі-України – колиски нашої державності. Кращим істориком у команді хлопців став Кладніцький Микита, а в команді дівчат Неізвєстна Анна-Марія.

    27 січня відбулося два заходи, присвячені пам’ятним сторінкам історії.  Здобувачі освіти взяли участь у вшануванні пам’яті українців патріотів,  Героїв Крут та учасників російсько-української війни, розпочатої росією 2014 року. З учнями 11 класу було переглянуто відеофільм «Праведники  ХХ століття».

    Активне пізнання історії позитивно вплинуло на світогляд дітей та самооцінку, зацікавило окремими темами та видами роботи.

Тиждень географії

З 16 по 20 січня 2023 року в навчальному закладі «Дмитрівський ліцей імені  Т. Г. Шевченка» проходив   тиждень географії, мета якого узагальнення та покращення знань з природничої галузі.

З учнями 11 класу був проведений Конкурс створення презентацій на тему: «Глобальні екологічні проблеми людства», основна задача якого поглибити рівень знань учнів та сприяти вихованню екологічної відповідальності.

З учнями 10-А та 10-Б класів  було проведено позакласний захід «Подорож країнами Європи», метою якого була систематизація знань учнів з регіональної географії, а саме закріплення раніше вивченого матеріалу з місця розташування, інфраструктури, фінансових систем, системи сільського господарства, особливості зовнішньої та внутрішньої торгівлі та дізналися про форми правління країн.

Для дітей 9 класу була проведена інтелектуально-розважальна гра «Географічний футбол». В процесі гри учні мали змогу узагальнити раніше отримані знання відповідаючи на запитання географічного характеру, якими грали в інтелектуальний футбол.

У 8-А та 8-Б класах був проведений конкурс знавців фізичної географії України «Я знаю Україну».  Під час конкурсу вчитель ставив запитання, які були спрямовані на систематизацію знань з географії  України, а саме стосувались таких фізико-географічних понять як: географічне положення, рельєф, клімат, поверхневі води.

Для здобувачів освіти 7 класу була проведена географічна гра «Найрозумніший», метою якої було підвищення інтересу до вивчення географії за допомогою нестандартної форми. Учні отримали можливість взяти участь в грі та показати свої знання на практиці, проходячи різні раунди зміст яких охоплював запитання загальної географії та безпосередньо про материки та їх дослідження.

Для школярів 6 класу була проведена географічна інтелектуальна гра «Дива атмосфери». Дана гра була використана як інструмент перевірки раніше набутих знань, а також вдосконалити практичні уміння та навички при цьому формуючи в учнів інтерес до дослідження навколишнього середовища та сприяти вихованню любові до природи.

Для учнів 5-х класів був оголошений конкурс малюнків на тему «Збережемо природу разом», метою якого було збереження та покращення екологічного стану планети, також дітям була надана можливість висловити своє бачення щодо вирішення даної ситуації за допомогою творчості, а саме зобразили найпоширеніші природні проблеми сьогодення зосереджуючи увагу на їх актуальності. Загадки на природничу тему сприяли розвитку логічного мислення, вихованню екологічної відповідальності та формуванню активної позиції зберігачів природи.

Театральна вистава “Різдво у війну”

Підходять до завершення новорічні свята. Одне з таких свят – Різдво Христове. Воно є світлим та радісним. Кожного року його чекали дорослі і діти. Чарівна атмосфера Різдва пронизувала кожну домівку. На жаль, цього року наші свята оповиті страхом, омиті слізьми через війну, яка забирає найкращих.

Учні нашого закладу підготували театральне дійство під назвою «Різдво у війну», в якому розповіли про трагедію всієї України та сум за щасливими днями, коли українці зустрічали традиційні свята всією родиною. Герої нашої вистави  в  своїх колядках та молитвах просили у Бога спасти наших воїнів, дарувати їм невразливість та благословити на швидку перемогу.

У нашій виставі мати з батьком дочекалися свого сина, свого воїна додому та довгоочікувана перемога настала. Тож нехай буде вона пророчою і мрія про мир стане реальністю, а в домівках українців нарешті запанує спокій та затишок.

Постановка: керівник театрального гуртка– Голопура О.О., педагог-організатор – Куц Р.В.

Вечірка “Горіла шина, палала!”

12 січня 2023 року була проведена вечірка “Горіла шина, палала!”, яка була тематичною. Учасники заходу, здобувачі освіти 7-11 класів прибули з патріотичними атрибутами. При вході учні на гасло “Слава Україні” повинні були відповідати “Гудбай асвабадители”.
Справжні патріоти змагалися, співали патріотичні пісні, танцювали флешмоб “Вам Чернобаєвка співає бай-бай”.