Долучайтеся до флешмобу «Жовта стрічка» на знак підтримки українців на тимчасово окупованих територіях!

🎗

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках (Помаранчевої революції та Революції Гідності).

Рух громадянського спротиву «Жовта стрічка» виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші окуповані території — від Бердянська до Енергодара, від Луганська до Нової Каховки, від Криму до Донеччини 🇺🇦

Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти продовжували підпільний протест.

На підтримку та знак вдячності до всіх, хто не зламався під російським тиском, у День гідності й свободи закликаємо вас долучитися до флешмобу:

🎗 пов’яжіть жовту стрічку на одяг;

🎗 зробіть з нею фото чи відео;

🎗 поділіться у соцмережах із хештегом #жовтастрічка

Обговорення важливих питань лідерами шкільного парламенту

8 листопада 2022 року відбулося засідання лідерів учнівського самоврядування Дмитрівського ліцею. Парламентарі обговорили наступні питання: допомога у проведенні тижня математики, збирання матеріалів про воїнів ЗСУ, розробка дизайну майбутніх герба та прапора нашого ліцею.

«Разом наближаємо перемогу»

«Разом наближаємо перемогу» – учнівський проєкт, розпочатий здобувачами освіти Дмитрівського ліцею імені Т.Г.Шевченка ще з початку повномасштабного вторгнення росії до України.

♦️У рамках проєкту ми робили все можливе від нас, аби наші воїни відчували нашу підтримку та турботу: плели сітки, знімали мотивуючі відео, пекли печиво, збирали необхідні речі та продукти і відправляли їх на фронт, також ми сушили чай, виготовляли обереги, збирали монети, металеві банки та пластикові кришечки на переробку, малювали малюнки, а також багато іншого.

📌Наразі ми продовжуємо нашу діяльність роботою майстерні під керівництвом Тарасової Тетяни Анатоліївни. Діти під час гурткової роботи, на уроках та в позакласний час працюють над виготовленням окопних свічок та сірників, що не згорають 4 хвилини для солдат.

❗️Увага! Для роботи нашої майстерні потрібні наступні матеріали:

✔️Металеві банки з-під консервованих овочів (консервованих кукурудзи, тушкованки, кільки, кави, горошку чи згущеного молока) просимо не викидати, а приносити в школу;

✔️Вата, парафін, віск, сірники, парафінові свічки – теж необхідні для виготовлення свічок та сірників.

Висловлюємо щиру вдячність учням та учителям Іванковецької філії Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Іванковецька філія за надані матеріали (металеві банки та віск) для нашої спільної майстерні ❤️Разом ми непереможні! 💙💛

Не будьте байдужими та долучайтесь до акцій на підтримку наших героїв, які боронять нашу державу! Україна понад усе!🇺🇦

Година пам’яті “Життєві уроки Г.С.Сковороди”


До дня 300-річчя з дня народження Г.С.Сковороди та з метою вшанування пам’яті українського філософа, письменника, педагога у Дмитрівському ліцеї імені Т.Г.Шевченка педагогом-організатором Куц Р.В. та шкільним бібліотекарем Селяніною Н.О. для учнів 4-А та 4-Б класів було проведено годину пам’яті “Життєві уроки Г.Сковороди”. Ведучі Грозав С. та Нєізвєстна А. цікаво та змістовно донесли до учнів різні відомості про життя та творчість Г.С.Сковороди. Білотекар розповіла про збірки його творів, які знаходяться у шкільній бібліотеці. Потім учнями було переглянуто фільм про внесок видатного філософа в розвиток українськоі культури. Пам’ятаємо та пишаємося!

9 листопада, до Дня української мови та писемності семикласниками було проведено флешмоб синонімів. Здобувачі освіти 4-А,4-Б,5-А,5-Б,6 класів, слухаючи вірші про мову та спілкування мали розпізнати якомога більше синонімів до слова ГОВОРИТИ і підняти табличку із правильною відповіддю. Дітьми було зібрано сорок п’ять синонімів до даного слова. У кінці заходу лунали вірші про рідну мову. Найкращим декламатором визнано Нєізвєстну А. та Кладніцького Н.

Для учнів 6-7 класів було проведено фотоквест “Мова – ДНК нації”. Під час фотоквесту діти складали слова на найменш уживану літеру з предметів,розгадували мовознавчі загадки, створювали колажі і фото, знімали відеоролик, в яких зображували різноманітні фразеологізми.

Учні старших класів долучилися до написання Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022.

Тиждень образотворчого та музичного мистецтва

З 31.10 по 04.11 для здобувачів освіти Дмитрівського ліцею було проведено ряд заходів естетично- патріотичного спрямування в рамках тижня образотворчого та музичного мистецв. План тижня передбачав проведення різноманітних заходів, які сприяли розвитку інтересу дітей до мистецтва, бажання творити, пізнавати прекрасне. Діти активно брали участь у всіх видах діяльності.

До учнів початкових класів завітала «Різнокольорова казка». Учні 4-х класів створювали свої власні шедеври  для виставки «Золота осінь». Змістовними також були такі заходи: вікторина «Чи знаєш ти світ мистецтва?», «Значення кольорів», гра «Домалюй».

31.10 було організовано виставку робіт “Моя Україна багата й гостинна”учня 5-А класу Капітули Романа. 03.11 організовано та змістовно пройшов виховний захід на тему “Музика війни” для учнів 5-А, 5-Б,8, 9класів. 04.11. відбувся конкус малюнків”Україна – це я!” Кращими були роботи: Тюріної Дарії (4-А клас) Мережаного Б., Недяк Е., Курія В., СайкоД., Бугайової Л., Головахи А., Блохіної Є. Цікаво пройшов музичний марафон під гаслом “З Україною у серці” для учнів1-7 класів, де вони співали  пісні про Україну.  Учні 7,8 класів долучилися до патріотичного флешмобу “Україна назавжди” на підтримку воїнів ЗСУ.

Під час проведення предметного тижня діти дізнавалися багато нового про види і жанри мистецтва, споглядали, обговорювали картини мистецтва та створювали свої власні.

Мистецтво – це майстерність, продукт якої приносить естетичне задоволення, це чудова можливість для дитини відкритися, поділитися своїми емоціями, світовідчуттям та уявленням про прекрасне!